Predstojnica internega oddelka Simona Poznič, dr. med.
Enota za žilne pristope skrbnici enote: Karmen Terbovc, dipl.m.s. in Simona Logar, dipl.m.s.
T: 03 56 52 612 ; 03 56 52 659

E-naslov za naročanje: narocanje@sb-trbovlje.si, sporočite številko napotnice in vašo KZZ ali EMŠO številko ter obvezno pripišite tudi vašo telefonsko številko.
Po telefonu: na telefonsko številko 03 56 52 600 (Enotna točka naročanja), vsak delovni dan med 7. in 10. uro in med 10.30 in 14. uro.
Osebno: na Enotni točki naročanja (glavni vhod bolnišnice, pri vratarju), vsak delovni dan med 7. in 10. uro in med 10.30 in 14. uro.
Po navadni pošti: na naslov Splošna bolnišnica Trbovlje, Enotna točka naročanja, Rudarska cesta 9, 1420 Trbovlje, obvezno pripišite tudi vašo telefonsko številko in E-naslov (če uporabljate elektronsko pošto).

za storitve, kjer je eNaročanje omogočeno z nacionalnim šifrantom: preko povezave na eNaročanje: neposredno naročanje preko spletne strani eNaročanje: https://narocanje.ezdrav.si/

Dan v tednu Ura
Četrtek: 16.00 - 22.00 AVF

OBISKI:
 
V bolnišnici smo še vedno dolžni ravnati z bolniki kot med epidemijo, zato je v bolnišnici še naprej potrebna organizacija belih, sivih in rdečih con. Zdravstveni delavci še vedno uporabljamo zaščitne maske pri neposrednem delu ali stiku z bolniki. Varnost bolnikov je prva in dolžni smo jo zagotoviti skupaj z vami obiskovalci.
 
Vse obiskovalce obveščamo, da so obiski pri bolnikih dovoljeni vsak dan med 15.30 in 16.30. Izven teh terminov so obiski dovoljeni samo z odobritvijo lečečega ali dežurnega zdravnika oz. izjemoma predstojnika oddelka.
 
Obiskovalce vljudno prosimo, da upoštevajo da:

  • trajanje obiska naj ne bo daljše od 20 minut
  • je dovoljen obisk le dveh oseb pri posameznem bolniku
  • je potrebno upoštevati zasebnost ostalih bolnikov v sobi, zato prosimo, da se obiskovalci zadržujejo le na področju, ki je namenjeno bolniku, ki so ga obiskali
  • je zaželjena prijava obiska pri medicinskih sestrah pred vstopom v sobo
  • je željeno in priporočeno, da svojci uporabljajo obrazne maske (IIR)
  • obiski v sivih in rdečih conah niso dovoljeni

Iskreno se vam zahvaljujemo za upoštevanje navodil, saj nam s tem pomagate pri varovanju zdravja bolnikov, ki se zdravijo pri nas.



Informacije svojcem: Svojci, ki želijo prejeti informacije o sprejetih bolnikih, lahko pokličejo na telefonskih številkah 03 56 52 612 ali 03 56 52 691 ali 03 56 52 692 ali 03 56 52 506 vsak delovnik 10.00-11.00. Izven rednega delovnega časa informacije podajamo samo izjemoma, v primeru pomembne spremembe zdravstvenega stanja bolnika. Za prejem informacij lahko zaprosijo samo svojci, ki imajo pravico prejemanja informacij (skrbniki, na pooblastilo bolnika).
Zaposleni, ki sprejme klic, preveri identiteto kličočega, sorodstveno ali drugo razmerje in geslo za prejem informacij ter to zabeleži. Informacije o bolniku poda sobni zdravnik, in sicer tako da vrne klic istega dne med 11.00-20.00.


REDNO: do 21 dni
HITRO: do 14 dni
ZELO HITRO: do 7 dni

Pooblaščena oseba za vodenje čakalnih seznamov
Martina Gorjup Križaj, dipl. org. - men.

Opis dela enote za žine pristope:

V okviru internistične dejavnosti SB Trbovlje potekata ambulantna in hospitalna dejavnost Enote za žilne bolezni in žilne pristope.

Ambulantna dejavnost:

Ambulanta deluje enkrat tedensko ob četrtkih, 16.00-22.00, v prostorih ultrazvočne ambulante Oddelka za hemodializo. Obravnavamo paciente, napotene s strani lečečih nefrologov v matičnem dializnem centru, kontrolne preglede pacientov po opravljenih operativnih ali znotrajžilnih posegih na žilnem pristopu. Pregled običajno poteka hkrati z lokalnim kliničnim pregledom in ultrazvočnim pregledom. Neposredno po njem pacient prejme izvid ambulantnega pregleda z mnenjem in obrazcem za pristanek na predviden poseg, če je ta indiciran. 

Hospitalni del:

Trenutno deluje vsak teden, praviloma od ponedeljka do petka. Posegi se izvajajo praviloma vsak torek. Dopoldan navadno potekajo posegi v splošni ali regionalni anesteziji, popoldan rentgensko ali ultrazvočno vodeni posegi in kirurški posegi v lokalni anesteziji. Vstavljamo osrednje venske katetre vseh vrst, začasne in trajne, za potrebe hemodialize ali parenteralne terapije, porte (venske valvule) za potrebe hemodialize ali trajne parenteralne terapije. Opravljamo znotrajžilno zdravljenje na nivoju perifernega žilja obeh zgornjih okončin, kot so klasične perkutane balonske angioplastike, angioplastike z baloni, prevlečenimi z zdravilom, in vstavitve prevlečenih ali neprevlečenih žilnih opornic.  V 90 % gre za ultrazvočno vodene posege, v 10 % potekajo kombinirano, ultrazvočno in rentgensko vodeno. 
 
Izvajamo vse osnovne kirurške posege konstrukcije AV fistule - tipične radiocefalne AV fistule na podlahti, AV fistule na nadlahti, kjer se poslužujemo predvsem Graczovega tipa fistule, konstukcije AV fistul s pomočjo žilnih protez in s pomočjo bioloških materialov. Opravljamo tudi vse rekonstruktivne posege na AV fistulah, od preprostih trombektomij, do zapletenih konstrukci. Rekonstrukcije opravljamo s pomočjo nativnih materialov, žilnih protez in bioloških materialov. Trenutno smo v pridobivanju mednarodne licence za izvedbo endoAVF in HERO grafta.

Sodelavci v EŽP:

Ekipo, ki deluje na Enoti za žilne bolezni in žilne pristope, sestavljajo specialisti interne medicine (Simona Poznič, dr. med., spec. int. med., asist. Tjaša Furlan, dr. med., spec. int. med., prim. asist. Boštjan Leskovar, dr. med., spec. int. med., FESC), specialisti kirurgije (Miran Hrastelj, dr. med., spec. krg., Jernej Vrtek, dr. med., spec. krg), medicinski sestri Karmen Terbovc, dipl. m. s., in Simona Logar, dipl. m. s., ter kontaktna oseba za naročanje ter vodenje čakalnih seznamov Martina Gorjup Križaj, dipl. org. men. Kot zunanji sodelavec z ekipo sodeluje tudi interventni radiolog prim. Tomaž Ključevšek, dr. med., spec. radiolog, predvsem pri izvedbah znotrajžilni posegov na centralnem venskem in arterijskem sistemu.

Nasveti za bolnike ob sprejemu:

Pacienti so na oddelek sprejeti plansko za izvedbo hospitalne diagnostike in zdravljenja ali urgentno preko Urgentnega centra. Paciente naprošamo, naj imajo s seboj kartico zdravstvenega zavarovanja, seznam zdravil, ki jih redno prejemajo, predhodno medicinsko dokumentacijo, medicinsko tehnične pripomočke, ki jih redno uporabljajo, udobno in varno obuvalo, spodnje perilo ter predmete za osebno nego. Priporočljivo je, da s seboj nimajo dragocenosti in večjih vsot denarja.